Renowacja mebli – dlaczego to dobry pomysł?


Data: 28 czerwca 2021 | Autor: seo-internetica

Wielu z nas ma w swoich mieszkaniach meble, którym przydałaby się renowacja. Ludzie często jednak się przed tym wzbraniają, starając się po prostu wymienić meble na nowsze. Nasz artykuł pokaże, dlaczego renowacja mebli to dobry pomysł.

Renowacja mebli

Renowacja mebli metodą tradycyjną

Renowacja mebli metodą tradycyjną jest najbardziej pożądaną dziś metodą odnawiania mebli. Tapicer używając tradycyjnych materiałów takich jak: pasy, sprężyny, juta, trawa morska, końskie włosie, wata, sznury, jest wstanie wykonać bardzo solidny, trwały i wygodny mebel. Kanapa stojąca w pokoju dziennym używana każdego dnia wykonana w tej technologii zdecydowanie dłużej posłuży domownikom niż popularne dziś meble dostępne w sklepach sieciowych. Pracownie tapicerskie będące w stanie wykonać taką renowacje mebli cieszą się dużą liczbą zadowolonych klientów.

Renowacja mebli a ekologia

Renowacja mebli metodą tradycyjna odpowiada nie tylko za długą trwałość i żywotność mebla ale również znacząco ogranicza liczbę odpadów. W przypadku takiej metody renowacji do wyrzucenia nadają się tylko zużyte sprężyny, pasy oraz tkanina obiciowa. Całą resztę materiałów w takich jak pozostałe sprężyny, trawę morską, koński włoś odzyskujemy poddając gręplowaniu.

A co w przypadku gdy mamy meble wykonane w technologii „nowoczesnej” kupione w sklepie meblowym?

Takie meble również z powodzeniem poddajemy renowacji. Zrywając z mebla wszystkie elementy tapicerki zostaje nam często nienaruszony szkielet który jest dobrą bazą pod „nowy” mebel. Dodatkowo tapicer może wykonać nowoczesny mebel znacznie solidniej niż przysłowiowa fabryka, często spotykamy się z brakiem wyizolowania miękkich wypełnień takie jak gąbka a sprężyny. Takie zabiegi producentów obliczone są na szybkie zużycie mebla i ponowne kupienie drugiego. Tapicer może zastosować matę kokosową praktycznie niespotykaną w meblach producentów co znacznie przysłuży się trwałości. Kolejnym ważnym elementem do tapicerowania mebli będzie gąbka koniecznie wysokiej gęstości – jest to ważny warunek jeżeli chcemy uzyskać trwałość i sprężystość na lata, a nie na rok, jak to czasem niestety bywa…

Renowacja mebli- odświeżenie wnętrza

Kolejnym powodem do renowacji mebli jest chęć odświeżenia wnętrza. Moda na konkretne tkaniny przemija a może tkanina która jest na meblu po prostu jest już zużyta i nie wygląda estetycznie. Możliwe też, że kupiliście państwo nowe zasłony lub inne meble i ta obecna prostu gryzie się z nową „koncepcją” tu również z pomocą przychodzi nasz zakład tapicerski w Łomiankach. W galerii zdjęć możecie zobaczyć państwo kilka z wielu naszych realizacji które wykonaliśmy dla naszych klientów. Dysponujemy ogromnym wyborem tkanin, jeżeli nie mamy w zakładzie tego czego państwu potrzeba w przeciągu kilku dni jesteśmy w stanie zorganizować z hurtowni tkanin więcej próbników odpowiadających państwa wymaganiom. Łączenie kolorów, łączenie wzorów – w naszej pracowni tapicerskiej jest to wszystko do ustalenia, jak również sposoby wykończenia tapicerki (kedry, przeszycia po francusku, przeszycia ozdobne dwiema nićmi ) Wszystkie te detale ustalimy na wycenie gdzie zawsze z góry podajemy kalkulacje na renowację mebli.

Renowacja mebli- ponadczasowy styl

Renowacja mebli wiąże się również ze stylem jaki niosą za sobą meble z każdej konkretnej epoki. Poza oczywistymi przykładami mebli antycznych które są ponadczasowe, a profesjonalnie odnowione są trwałe i przedstawiają dużą wartość również finansową, coraz częściej renowacji poddajemy meble z okresu PRL które sumiennie wykonane mają wielu zwolenników swoich prostych ponadczasowych form, wiele z tych mebli świetnie wykorzystuje nawet małe przestrzenie pomieszczeń, gdyż foteliki z tamtych lat są małe i lekkie a pomimo to bardzo wygodne.